Categories Lajme

EMRAT/ Banda e ‘famshme’ shqiptare në Greqi, si grabitën ‘Benzin’ në mes të ditës

Mediet greke kanë publikuar emrat e shqiptarëve, që u arrestuan dy ditë më parë në kuadër të operacionit antidrogë në kampusin universitar Zografou në Atikë.

Përpos emrit të kokës së bandave shqiptare Esmin Ferhati, mediet greke kanë publikuar emrat e dy anëtarëve shqiptarë që u arrestuan të martën, Emanuel Mujo dhe Denis/Leonard Alushi ose Alushaj.

EMRAT/ Banda e 'famshme' shqiptare në Greqi, si grabitën 'Benzin' në mes të ditës

Esmin Ferhati
Ndërkohë janë publikuar foto të shqiptarëve, teksa bastisin dyqane nëpër zonë nën kërcënimin e armëve për të grabitur para.

EMRAT/ Banda e 'famshme' shqiptare në Greqi, si grabitën 'Benzin' në mes të ditës

Emanuel Mujo dhe Denis/Leonard Alushi ose Alushaj

Nga materialet e Prokurorisë ka rezultuar se banda shqiptare ka vjedhur në mes të ditës një makinë tip Mercedes Benz, banditët kanë ndaluar mjetin në mes të rrugës dhe kanë nxjerrë shoferin me dhunë nga mjeti.

Momente nga grabitja

EMRAT/ Banda e 'famshme' shqiptare në Greqi, si grabitën 'Benzin' në mes të ditës

32 personat e arrestuar të martën në zonë mbërritën sot në Gjykatë. Ndërkohë 23 nga 32 të arrestuarit përballen me akuza të rënda.

Ndaj tyre janë ngritur procedime penale për vepra të shumta që kryesisht kanë të bëjnë me:

1. Organizata Kriminale
2. Grabitje
3. Trafik droge
4. Lëndim i rrezikshëm trupor
5. Rezistenca ndaj autoritetit
6. Mosbindje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME