Categories Lajme

Emrat\ I vunë flakën 3 makinave në Vlorë / Dy të arrestuar, shpallet në kërkim shoku i tyre

Lidhur me ngjarjen e ndodhur mëngjesin e ditës së djeshme në lagjen “Pavarësia” të Vlorës ku janë djegur 3 makina, janë vënë në pranga 32-vjeçari Julian Çobo dhe 40-vjeçari me iniciale Kreshnik Yzeiri, që të dy banues në Vlorë. Gjithashtu është shpallur në kërkim 41-vjeçari me iniciale Elton Lushaj, dhe po vijon puna për kapjen e tij.

Nga hetimet dyshohet se 32-vjeçari Julian Çobo ka bashkëpunuar me 2 personat e tjerë, për djegien e 3 automjeteve, për motive të cilat nuk mund të bëhen me dije duke qenë se hetimi vijon. 41-vjeçari Elton Lushaj ka siguruar lëndën djegëse, ndërsa 40-vjeçari Kreshnik Yzeiri ka kryer zjarrvënien.

3 automjetet ishin në pronësi të shtetasve A. H., N. H. dhe P. K.

Strukturat e Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Vlorës, vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij rasti dhe të rasteve të tjera të shkatërrimit të pronës me zjarr, me qëllim identifikimin dhe vënien në pranga të autorëve përgjegjës për këtë veprimtari kriminale.Materiale procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME