Categories Lajme

EMRAT/ Ndërtuan pallatin në mënyrë të paligjshme, arrestohen 3 persona në Vlorë, në kërkim pronari i firmës

Tre persona janë arrestuar në Vlorë, ndërsa është shpallur në kërkim pronari i firmës së ndërtimit, që po kryente punimet në një objekt 4-katësh.

Punimet po kryheshin në kundërshtim me ligjin, pasi organet kompetent kishin pezulluar punimet.

Të arrestuarit janë:

  1. Ledio Fisheku, 41 vjeç, administrator i firmës së ndërtimit që po kryente punimet;
  2. Përparim Mehmetaj, 46 vjeç dhe Brahim Tozaj., 19 vjeç, të dy punëtorë të kësaj firme ndërtimi.

Ndërsa pronari i firmës është shtetasi me iniciale, Artur Haxhi, 38-vjeç, banues në Vlorë.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Ndërtimet e paligjshme, Policia vijon kontrollet në territorin e qarkut.

Shpallet në kërkim pronari i firmës së ndërtimit që po kryente punimet në objektin 4-katësh.

Në zbatim të planit të veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, gjatë kontrollit të territorit, në lagjen “Uji i ftohtë”, kanë evidentuar një rast të punimeve të ndërtimit, në një objekt në të cilin organet kompetente kishin pezulluar punimet.

Në vijim të veprimeve për këtë rast u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

L. F., 41 vjeç, administrator i firmës së ndërtimit që po kryente punimet;

P. M., 46 vjeç dhe B. T., 19 vjeç, të dy punëtorë të kësaj firme ndërtimi.

Gjatë kontrollit të territorit nga Policia, këta shtetas janë konstatuar duke kryer punime ndërtimi në një objekt 4-katësh, në lagjen “Uji i Ftohtë”, në kundërshtim me vendimin e autoriteteve kompentente, të cilat kishin pezulluar punimet në këtë objekt.

Pronari i firmës së ndërtimit që po kryente punimet në objektin 4-katësh, shtetasi A. H., 38 vjeç, banues në Vlorë, u shpall në kërkim për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”. Vijon puna për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Vlorës, për veprime të mëtejshme

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 25 Maj 2024

Dashi Do të arrini të korrni avantazhe të rëndësishme në vendin e punës dhe kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë! Vret veten me armën e shërbimit policja 21-vjeçare

Një ngjarje e rëndë raportohet në Tiranë. Sipas informacioneve të para, mësohet se një efektive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kosovë/ Shoferi humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në lumë, 3 të lënduar

Një aksident ka ndodhur të premten tek ura e Drinit të Bardhë, ku një mjet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Policia procedon 23-vjeçaren në Shkodër, dhunoi fizikisht bashkëshortin e saj

Policia e Shkodrës ka proceduar një 23-vjeçari pasi ka dhunuar të shoqin. Po ashtu, seksioni…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa shenja jete 64-vjeçari në Maliq

Një 64-vjeçar është vetëvarur afër banesës së tij në Maliq. Shtetasi me inicialet F. A.,…

LEXO ME SHUME