Categories Lajme

EMRI/ Ra nga çatia, humb jetën punëtori shqiptar në Itali

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën pasditen e djeshme në Itali, si pasojë e një aksidenti në vendin e punës.

Sipas medieve italiane bëhet fjalë për 58-vjeçarin shqiptar Abdulla Bisku, i cili u rrëzua nga një lartësi prej 4 metrash.

Ai jetonte me familjen në Asola rreth 300 metra larg vendit të aksidentit. Gruaja dhe fëmijët e tij nxituan menjëherë në vendin e tragjedisë.

58-vjeçari ishte në kantier duke punuar me dajën e tij, por në momentin e aksidentit ai ishte vetëm.

Ai u gjet në një pellg gjaku, dhe shërbimet e urgjencës nuk mund të bënin asgjë për ta shpëtuar.

Policia po heton rastin për të konstatuar nëse janë respektuar të gjitha masat e sigurisë dhe nëse punonjësi i ndjerë ka pasur apo jo pajisje mbrojtëse helmeta.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Kosovë/ Shoferi humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në lumë, 3 të lënduar

Një aksident ka ndodhur të premten tek ura e Drinit të Bardhë, ku një mjet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Policia procedon 23-vjeçaren në Shkodër, dhunoi fizikisht bashkëshortin e saj

Policia e Shkodrës ka proceduar një 23-vjeçari pasi ka dhunuar të shoqin. Po ashtu, seksioni…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa shenja jete 64-vjeçari në Maliq

Një 64-vjeçar është vetëvarur afër banesës së tij në Maliq. Shtetasi me inicialet F. A.,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet se vrau kushëririn për 12 mijë lekë, Gjykata e Apelit i ul dënimin Granit Shehut

Gjykata e Apelit i ka ulur dënimin shtetasit Granit (Giuliano) Shehu, i cili akuzohet për vrasjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kokaina në karkaleca/ Publikohen fotot e të arrestuarve, dy prej tyre shqiptarë

Publikohen fotot e 4 të arrestuarve në Greqi, në kuadër të operacionit antidrogë, ku u…

LEXO ME SHUME