Categories Lajme

Faturë e shtrenjtë energjie, si u zbulua plantacioni me kanabis në Spanjë, në pranga katër shqiptarë

Katër shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga Mossos d’Esquadra si përgjegjës për kultivimin e një plantacioni marijuane në Ulldecona, Spanjë. Të arrestuarit ishin përgjegjës për kultivimin e bimëve narkotike. Brenda në magazinë janë konfiskuar 820 bimë.

Disa javë më parë, policia katalanase kishte marrë informacionin se në një magazinë të vendosur në periferi të Ulldecona, midis qendrës urbane dhe autostradës Santa Bàrbara, kishte një magazinë industriale të papërdorur ku mund të rritej marijuana.

Gjatë kësaj kohe, agjentët e Njësisë së Hetimit të Komisariatit të Ampostës kanë qenë në monitorim të zonës. Përveç kësaj, ata kanë verifikuar se ndërtesa në fjalë konsumonte një sasi të madhe energjie elektrike, gjë që vërtetoi se dyshimet mund të ishin reale.

Gjithashtu theksohet se në zonë janë gjetur rreth 820 bimë marijuane, si edhe dhjetë kilogramë sytha të përgatitur për shitje.

Magazina ishte përshtatur me të gjitha mjetet për kultivimin e lëndës narkotike, që nga ndriçimi, vaditja apo produkte të tjera që përdoreshin nga trafikantët.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME