Categories Lajme

Fitore dramatike në Rrogozhinë, Tirana mposht Egnatian, Përgjoni bën heroin

Tirana është rikthyer te fitorja në kampionat, duke mundur 2-1 Egnatian në Rrogozhinë. Tri pikë me shumë vlerë për bardheblutë,  teksa shkëputen në krye ndaj rivalëve që e ndjekin.

Kampionët lënë pas menjëherë humbjen në Kukës dhe vazhdojnë pretendimet për të mbrojtur titullin. Sfida ndaj Egnatias nisi shumë mirë për të besuarit e Orges Shehit, teksa shënuan që në sekondën e 50-të. Pas një krosimi në zonë, Përgjoni lëshon një gjuajtje fluturimthi me të majtën dhe ndëshkon portierin Sherri.

Megjithatë, avantazhi nuk zgjat shumë, teksa rrogozhinasit barazojnë në minutën e 10-të. Fangaj hedh një krosim në zonë dhe Duamena me një gjuajtje me të djathtën dërgon topin në rrjetë. Pjesa e parë mbyllet në barazim 1-1.

Në të dytën janë miqtë që instistojnë. Në të 64-n, pas një prekje të topit me dorë në zonën rrogozhinase, ka penallti për Tiranën. Nga pika e bardhë Florent Hasani gjuan saktë dhe 1-2. Fundi është dramatik për miqtë, portieri Bekaj lë fushën e dëmtuar, duke lënë ekipin me 10 vetë si pasojë e kryerjeve të zëvendësimeve.

Në portë futet Përgjoni, i cili bën heroi me një pritje fantastike. Pas më shumë se 10 minutave shtesë, Tirana mbron avantazhin dhe del me tri pikë me vlerë. Pa vërshëllimës finale ka tension në fushë, por shmangen përplasjet fizike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME