Categories Lajme

Meta shkon së bashku me familjen për të votuar: Kush nuk voton, nuk ka të drejtë të kërkojë llogari

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka votuar së bashku me familjen e tij. Ai bën një lutje për të gjithë duke kërkuar kështu pjesëmarrje, kjo për të sjellë ndryshimin sipas tij.

Meta tregon që një qytetar i cili nuk voton nuk ka të drejtë të ankohet apo të kërkojë llogari.

Një ditë e madhe thotë kreu i PL-së, për datën 14 Maj, në të cilën merr fund monizmi.

Ilir Meta: Sot votuam si një familje e kompletuar sepse për herë të parë votoi edhe Era. Kam një lutje për të gjithë, për një pjesëmarrje, pjesëmarrje dhe përsëri pjesëmarrje. Nuk ka ndryshim pa pjesëmarrje. Gjëja me e rëndësishme që ka një qytetarë në demokraci është vota. Kush nuk e ushtron këtë të drejtë nuk ka të drejtë të ankohet apo të kërkojë llogari. Vetëm përmes pjesëmarrjes mund të bëheni pjesë e ndryshimit dhe t’i kërkoni llogari të gjithëve. Ditë e madhe për Shqipërinë, merr fund monizmi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME