Categories Sport

Flamurtari në basketboll për femra fiton përball shoqatës sportive Tirana

Një ndeshje ku ka patur shumë rivalitet dhe lojë të fortë. Ekipi vlonjat është treguar më i qetë gjatë gjithë lojës, kryesisht në 10 minutat e fundit të takimit,duke arritur që në fund të dal fituese nga pallati i Sportit.

Një fitore përball një rivali direkt në luftën për titullin kampion. Ekipi i Flamurtrait ka mbyllur 10 minutat e para në avantazhin 20-17,ndërsa edhe më pas ndeshja ka qenë e rivalizuar,me avantazhe të lehta të Flamurtarit,por edhe Tiranës.

Pjesa e parë mbyllet 36-34 për Flamurtrain,ndërkohë që edhe pas pushimit,loja ka vijuar e tillë me mjaft luftë të fortë sportive. Në periodën e katërt,Flamurtari është më mirë i vendosur në parket dhe shkon deri në 10 pikë diferencë. Arrihet nga Tirana,por sërish në minutat e fundit ekipi vlonjat krijon diferencë,duke mbyllur më pas të gjithë takimin në shifrat 67-62 dhe duke marrë një fitore shumë të rëndësishme përball Tiranës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME