Categories Sport

Flamurtari siguron fitoren e dyte radhazi

Flamurtari siguron fitoren e dyte radhazi, pavarsisht me të njëjtin rezultat, por rëndësi kanë piket. Traineri i Flamurtrait Ilir Daja e ka cilësuar pikërisht kështu këtë fakt, ku sipas tij rëndësi kishin pikët. Vlonjatët kanë fituar perballë Kamzës në një terren të renduar nga rershjet e shiut dhe ka shënuar gol nga Bushic. Traineri Daja ka konfirmuar se Flamurtari ishte në fushë me qëllim për fitoren, ndërsa është rrezikuar me Torasen dhe Alvesh, për shkak të gjëndjes se tyre, por në fund ka fitorja. Tashmë mendohet për Tiranën, ndeshja që është shumë shpejt në prag.

Barazimi sipas trainerit të Kamzës Ernest Gjoka do të ishte rezultati i drejtë, duke pranuar gjithsesi se skuadra është treguar e kujdesshme në loje, është ndëshkuar nga një rast, dhe pas golit ka kërkuar më shumë për të barazuar dhe marre miniamlisht nje pikë. Gjoka nuk kursen edhe një batutë për trainerin Daja, një nga miqte e tij.

Ndeshjen e fundit për këtë vit Flamurtrai e luan përballë Tiranës në transfertë, ndërsa Kamza pret Skënderbeun.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME