Categories Lifestyle

Flokët e lyer dhe të dekoloruar duan trajtim/ Ja si të përgatisni SERUMIN që ju rigjeneron flokët

Edhe per bukurine ashtu si edhe per shendetin avokado eshte nje frut mrekulliberes..

Per te qene sa me te bukur dhe te rrezelleni po ju tregojme disa gjera qe mund te beni me avokado:

Mos i humbisni! Floket tuaj jane te djegur,te shpupuritur, jovuluminoze apo te demtuar?! Per te arritur nje rezultat me shume shkelqim dhe floke te forte aplikoni kete maske:

Merrni nje avokado hiqini gurin dhe lekuren edhe shtypeni dhe vendoseni ne koke duke e masazhuar.

Rrudhat jane nje shqetesim per te gjitha por nese perdorni avokadon do te shpetoni. Merrni nje avokado dhe shtypeni duke e perzier me vaj ose qumesht kokosi. Masken e perftuar vendoseni ne zonen ku keni rrudha per 30 minuta dhe me pas lani fytyren.

Nese keni lekure te ashper guri i avokados do ju vij ne ndihme. Ndajeni ne copa , me pas miksojeni qe te krijohet nje forme bluhuri dhe e perzieni me nje krem hidratues. Pas kesaj vendoseni ne fytyre dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Per te mbrojtur fytyren nga dielli merrni vajin e avokados dhe lyeni fytyren. Duhet qe t’a hapni mire qe mos te duket dhe me pas fytyra do te jete e mbrojtur nga rrezet e diellit dhe me e hidratuar.

Nese keni nje fytyre te djegur nga dielli do ju duhet vetem te perzieni avokadon me xhelin e Aloe Veres.Aplikojeni masken ne fytyre dhe do te habiteni nga rezultati.

Si mund ta sheroni lekuren tuaj te thate? Merrni nje avoakdo te shtypur dhe perzieni me sheqer dhe vaj ulliri ekstra te virgjer. Lyeni trupin dhe do te keni nje lekure te paster dhe te bute.

Edhe per thonjte e verdhe ka nje zgjidhje. I fusni thonjte ne vajin e avokados dhe me pas i pastroni me pambuk. Do te mahniteni nga rezultati!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lifestyle

Si të jetoni më gjatë, ja çfarë është regjimi ushqimor nordik

Regjimi ushqimor Nordik është një mënyrë e të ushqyerit që fokusohet në produktet lokale të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Lifestyle

Mirëqenia, sa shpenzojnë shqiptarët në vit? Rreth 460 dollarë për frymë

Instituti i Mirëqenies Globale (Global Wellness Institute), i cili njihet si burimi kryesor për kërkime…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Harrojeni çajin me mjaltë, ka një tjetër zgjidhje për dhimbjen e fytit

Keni dhimbje fyti? Në vend që të merrni ibrikun dhe të përgatisni një çaj me…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Obeziteti në rritje edhe te fëmijët në Shqipëri

Pak ditë më parë, një studim i Lancet dhe OBSH tregoi se më shumë se…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Ja pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni

Kur blini rroba të reja, sigurohuni që fillimisht t’i lani ato mirë, sepse kimikatet e…

LEXO ME SHUME