Categories Showbiz

FOTO/ Këngëtarja e njohur dënohet me 10 muaj burg, nuk do ta besoni arsyen e pazakontë. Emri

Një gjykatë në Stamboll e dënoi këngëtaren turke të popit Gulsen me dhjetë muaj burgim pasi e shpalli fajtore për “nxitje të urrejtjes dhe armiqësisë” për shakanë e saj me shkollat ??fetare turke.

Këngëtarja e njohur dënohet me 10 muaj burg, nuk do ta besoni

Ajo u burgos për pesë ditë dhe më vonë kaloi 15 ditë të tjera në arrest shtëpiak, pavarësisht se kërkoi falje nëse u kishte shkaktuar ndonjë ofendim nxënësve të shkollave fetare.

Gjykata fillimisht e dënoi atë me një vit burg, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve e Turqisë, Anadolu. Dënimi i saj u ul më vonë, duke marrë parasysh “qëndrimin dinjitoz” të saj gjatë procesit gjyqësor.

Gulsen do të përballet me burg nëse kryen një vepër penale brenda pesë viteve të ardhshme.

Sipas AP, ajo nuk kishte asnjë koment mbi vendimin.

Gjatë gjyqit, Gulsen hodhi poshtë me forcë akuzat se ajo kishte për qëllim “të nxiste urrejtje”, duke këmbëngulur se komenti i saj “ishte një shaka mes dy personave”.

Në mbrojtje të saj, ajo tha se po ngacmonte një anëtar të grupit, i cili ishte mbiquajtur “Imam”, por nuk ndoqi një shkollë fetare.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME