Categories Lajme

FOTOT/ Stadiumi i ri për Vlorën: Projekti belg zgjidhet fitues për kompleksin e ri sportiv

Është mbajtur këtë të shtunë në Vlorë, konkursi ndërkombëtar për projektin e stadiumit të ri “Flamurtari”.

Fitues u shpall studioja belge XDGA në bashkëpunim me CMA Ltd. + Bollinger&Grohman Sarl.

Në gazrë ishin 3 studio prestigjioze të arkitekturës bashkëkohore: FUKSAS (Itali), OPPENHEIM Arkitekturë (SHBA & Zvicër) dhe XDGA (Belgjikë).

Përmes një reagimi në facebook ka reaguar dhe kryeministri Rama i cili nnënvizon se ambicia e qeverisë së tij është krijimi i modeleve të reja, ku stadiumet e qyteteve mund të bëhen motorë zhvillimi ekonomik dhe social.FOTOT/ Stadiumi i ri për Vlorën: Projekti belg zgjidhet fitues për kompleksin e ri sportivFOTOT/ Stadiumi i ri për Vlorën: Projekti belg zgjidhet fitues për kompleksin e ri sportivFOTOT/ Stadiumi i ri për Vlorën: Projekti belg zgjidhet fitues për kompleksin e ri sportiv

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME