Categories Lajme

Futet në biznesin e njohur grek dhe vjedh mijëra euro dhe çeqe bankare, arrestohet 49-vjeçari shqiptar në Rodos

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar në ishullin Rodos, në Greqi, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh dhe posedim droge.

Mediat greke shkruajnë se arrestimi është kryer më datë 14 mars.Më 24 shkurt të këtij viti, së bashku me bashkëpunëtorin e tij kanë hyrë në zyrat e një kompanie në Rodos dhe kanë tërhequr para dhe çeqe bankare. Po ashtu, shqiptari akuzohet për vjedhje të një sasie të madhe nafte nga tanket e një spitali. Mësohet se bashkëpunëtori i tij nuk është identifikuar ende.

Më 27 shkurt, presidenti i një kompanie ka raportuar se një sulmues i panjohur ka thyer derën kryesore të biznesit të tij. Pas thyerjes së derës ai ka shkuar në zyrën e presidentit të kompanisë. Kamerat e sigurisë tregojnë shqiptarin duke pastruar tavolinën me detergjent duke fshirë kështu shenjat e gishtërinjve.

Më datë 14, policia ka lokalizuar 79-vjeçarin  në Prnonisi dhe gjatë kontrollit të ushtruar në makinën e tij, i cili udhëtonte me partneren e tij, ka gjetur dhe konfiskuar një çantë të zezë me 3935 euro, çelësat e shtëpisë dhe një celular.

Policia ka vijuar dhe kontrollin fizik në shtëpinë e të pandehurit, ku ka gjetur kokainë, peshore elektronike dhe 4 celularë. Gjatë seancës gjyqësore, shqiptari nuk ka pranuar akuzat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Aksident në Fier, makina del nga rruga, humb jetën shoferi 58 vjeçar

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Bidaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shfaqet “Guximi” në Vlorë! Filmi është pritur mire dhe salla e kinemasë ka qenë e mbushur plot kryesisht të rinj vlonjatë

Në ambientet e Pallatit të Kulturës Labëria në Vlorë , mbrëmjen e djeshme është shfaqur…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lushnje\Dhunoi të bijën dhe e kanosi me thikë, arrestohet 58-vjeçari

Policia tha se pas njoftimit se një shtetase 19 vjeçe ishte dhunuar fizikisht dhe ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK kërkon dënimin me 25 vite burg për Gjergj Cukalin

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 25 vite burg të Gjergj Cukalit, i njohur…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Durrës/“Arrest në burg” për 5 shtetas dhe vijon puna për kapjen e 2 shtetasve të tjerë

DVP Durrës/Finalizohet pas 1 viti hetime me metoda proaktive, operacioni policor i koduar “Tjetërsimi”. Operacioni…

LEXO ME SHUME