Categories Lajme

“Gëzuar Fitër Bajramin”, Rama e nis ditën me një urim për besimtarët myslimanë

Kryeministri Edi Rama ka uruar Fitër Bajramin për të gjithë besimtarët myslimanë. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto të një xhamie në vendin tonë.

“Gëzuar Fitër Bajramin”, shkruan kreu i qeverisë.

Fitër Bajramin e ka uruar edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Gëzuar Fitër Bajramin nga Tirana”, shkruan Veliaj krahas një video me dron nga momenti i faljes së namazit të Bajramit në kryeqytet.Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Fitër Bajramin. Kjo festë vjen pas muajit të shenjtë të Ramazanit me plot 30 ditë agjërimi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emri/ Ngjarja e rëndë: 29-vjeçarja nga Lushnja rreh vjehrrin

Një 29-vjeçare nga Lushnja ka dhunuar fizikisht vjehrrin e saj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ U dënua për aksidentin tragjik me 5 të vdekur, përfiton nga amnistia Rexhina Celhaka! Lot e përqafime me të atin te dera e burgut

Bedri Celhaka mundi ta përqafonte për herë të parë pas 3 vjetësh jashtë hekurave, vajzën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajdutët shënjestrojnë makinat, tre raste në pak ditë në një fshat në Klos

Banorët e fshatrave të Xibrit në Bashkinë e Klosit po ndjehen të pasigurtë çdo ditë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

VIDEO/ “Ndihmë-ndihmë” – Maja hyn në banesë duke thyer derën, por ia merr ulërimave nga ballkoni pa e prekur njeri, ish bashkëshorti filmon gjithë skenën: Largohu!

Pas lajmit se këngëtarja e muzikës popullore “Maya” ishte dhunuar nga bashkëshorti i saj nga…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Amnistia penale/ Drejtori i IEVP Vlorë jep lajmin: Mund të përfitojnë dhe të tjerë të dënuar në ditët në vijim

Edmond Leka, drejtor i IEVP Vlorë, thotë se në ditët e ardhshme mund të ketë…

LEXO ME SHUME