Categories Lajme

Gjatë ditës së sotme policia ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti brenda familjes

Gjatë ditës së sotme policia ka parandaluar në fshatin turistik të Thethit, përshkallëzimin e një konflikti brenda familjes, ku ka arrestuar në flagrancë shtetasin Kolë Pisha i cili kishte kërcënuar dhe kanosur me armë bashkëshorten e tij.

Gjatë kontrollit në banesën e tij Policia gjeti 2 armë zjarri si dhe monicion luftarak.

Po në Theth, Polici ka sekuestruar edhe një armë tjetër kallashnikov poseduesi i së cilës është shpallur në kërkim.

Në deklaratën e Policisë thuhet se pas marrjes së informacionit në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri, ajo është vënë në ndjekje të tij. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale D.Z 22 – vjeç, banues në fshatin Theth, i cili sapo e ka kuptuar se po ndiqet nga Policia e ka hedhur armën dhe duke shfrytëzuar terrenin e thyer dhe errësirën ka mundur të largohet.

Deklarata e plote e Policisë

Policia parandalohet përshkallëzimin e një konflikti  brenda familjes.

Arrestohet në flagrancë një shtetas pasi kishte kërcënuar dhe kanosur bashkëshorten

Policia gjen në banesën e tij, 2 armë zjarri dhe municion luftarak.

Gjithashtu po në Theth, Policia sekuestron dhe një tjetër armë zjarri kallashnikov, ku poseduesi u shpall në këkrim.

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër pas një telefonate të marrë në sallën operative për një konflikt familjar, ku bashkëshorti kërcënonte bashkëshorten për ta vrarë,  falë reagimit të shpejtë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Kolë Pisha, banues në Theth, Shkodër.

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte konfliktuar me bashkëshorten  duke e kanosur atë për ta vrarë.

Policia gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri (pushkë), dhe municion luftarak.

Gjithashtu  po  në Theth,  pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas po qarkullonte me armë zjarri , Policia është vënë menjëherë në ndjekje të tij.

Shtetasi D. Z. 22 vjeç, banues  ne fshatin Theth, porsa ka parë që ndiqej nga Policia  ka hedhur armën kallashnikov  dhe  duke shfrytëzuar terrenin e thyer  dhe errësiren ka mundur të  largohet , i cili është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tij.

 Arma e zjarrit është sekeustruar në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Qendra “Vizioni i Gjelber”, në kuadër të Ditës Ndërkombetare të Egjiptianëve të Ballkanit, realizoi një takim të hapur

Qendra “Vizioni I Gjelber” , ne kuader te Dites Nderkombetare te Egjiptianeve te Ballkanit, realizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME