Categories Bota, Lajme

Gjyshja drogoi të gjithë familjen: Iu ka përgatitur drekën me mirihuanë

Një familje shtatë anëtarëshe nga qyteti Vratimov, për festën e Krishtlindjeve ka përfunduar në spital nga marramendja, mundimi dhe halucinacionet, transmeton Gazeta Metro.

E gjithë kjo ka ndodhur pasi që gjyshja ka përgatitur rozë për festë dhe në vendë melmesave ka shtuar marihuanë. Mësohet se personi në fjali përdorte marihuanën për qëllime medicinore.

Në spital kanë përfunduar katër të rritur, nga mosha 37 deri 71 vjeç, dy fëmijë nga 3 deri në 6 vjeç. Mjekët fillimisht menduan se janë helmuar nga monoksid karboni, por pastaj vërtetuan se në shtëpi nuk ka pasur plin, dhe kuptuan se rosa që kishte përgatitur gjyshja kishte qenë e marinuar me marihuanë.

Policia çeke fillon procedurën penale kundër gjyshe për “përgatitjen e drogave të paligjshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME