Categories Lajme

Greqi/ Aksidenti tragjik trondit vendin, ‘Audi’ me emigrantë të paligjshëm përplaset me një makinë, 4 të vdekur, 7 të plagosur

Aksident rrugor në rrugën Egnatia: 4 të vdekur dhe 7 të plagosur – një makinë me emigrantë të paligjshëm ka hyrë në rrjedhën e kundërt
Drejtuesi i mjetit të dytë ka mbetur i plagosur rëndë dhe është transportuar me autoambulancë të EKAB në Spitalin e Përgjithshëm Universitar Aleksandropoli.

Katër të vdekur dhe shtatë të plagosur rëndë janë raportimet e deritanishme për përplasjen e rëndë kokë më kokë mes dy automjeteve. makina në aksidentin e trafikut të ndodhur paraditen e së shtunës së Madhe në rrugën Egnatia Aleksandropolis-Komotini, rrugës për në Aleksandropolis.

Sipas faqes së internetit evros-news.gr, gjithçka ka ndodhur kur një AUDI A4 me gjithsej 10 persona, emigrantë të paligjshëm dhe trafikant të tyre, ka hyrë në kryqëzimin e Makrit në rrugën Egnatia për në Komotinë, por në drejtim të kundërt të qarkullimit.

Për pasojë, ai u përplas kokë më kokë me një automjet tjetër që po shkonte drejt Aleksandropolisit. Drejtuesi grek i mjetit ka mbetur i plagosur rëndë dhe është transportuar me autoambulancë të EKAV-së në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Aleksandropolisit.

Trupat e të vdekurve dhe të plagosurve u nxorrën me shumë vështirësi nga forcat e zjarrfikëses, ndërsa gjashtë emigrantët e paligjshëm po trajtohen me plagë të rënda në spitalin e Aleksandoupolit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME