Categories Showbiz

Historia e aktores spanjolle Ana Obregon, u bë “nënë” në moshën 68-vjeçare

Emocione të forta për aktoren spanjolle Ana Obregon, e cila është bërë ‘nënë’ në moshën 68-vjeçare.

Me syze të zeza dhe duke mbajtur me butësi një vajzë të porsalindur në krahë, aktorja dhe prezantuesja e njohur u largua nga spitali i Majamit më 20 mars. Revista Hola publikoi më 28 mars gruan 68-vjeçare dhe vajzën e saj të porsalindur në kopertinë nën titullin “Ana Obregon, nënë e një vajze të lindur me zëvendësim”. Ngjarja nuk do të ishte lajm, që prej ditësh preokupon Spanjën dhe në të njëjtën kohë, ndan vendin e Gadishullit Iberik, nëse Obegon nuk do të ishte 68 vjeç dhe nëse në Spanjë do të ishte e ligjshme surrogacia.

Obregon nxitoi ta ndante gëzimin e saj me ndjekësit në mbarë botën duke postuar lajmin në Instagram. “Një dritë plot dashuri ka hyrë në errësirën time. Nuk do të jem më kurrë vetëm. JAM PËRSËRI GJALLË”, shkruante ajo, ndërsa tre ministra të qeverisë Sanchez e kritikuan atë pasi në vend çdo formë e surrogacisë është e paligjshme. Obregon nuk ka thënë nëse e ka paguar nënën surrogato, as nuk e ka quajtur foshnjën “bijën” e saj, por vetëm “një dritë e dashur që hyri në errësirën e saj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

“Beteja” mes Ilnisës dhe Ledionës! Agravon debati në prime, ndërhyn Arbri me ironi: E dimë që ngrihet në këmbë gjithë bota për ty, por më lër ta mbaroj

Një tjetër debat i ashpër ka ndodhur gjatë kësaj jave mes Ledjonës dhe Ilnisës, në…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

A janë ndarë vërtet? Besi dhe Xhensila në Itali, çfarë po ndodh mes çiftit

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë kthyer në personazhet më të komentuara…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

‘Nxehen gjakrat’ në ‘BBV3’, plas debat mes Romeos dhe Julit: O burracak, mos ma përmend mua… (Video)

“Vëllai i Madh” mblodhi djemtë e shtëpisë në darkën e të nominuarve ku u zhvilluan…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Maksimumi që unë mund të ofroj”, Alban Skënderaj jep lajmin e bukur për të gjithë fansat e tij

Alban Skënderaj ka realizuar një koncert recital më parë, ndër artistët e pakët shqiptarë që…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Besi dhe Xhensila nën hetim? Avokatja: Divorci, manovër për të shpëtuar pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj,…

LEXO ME SHUME