Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 19 Maj 2023

Dashi

Do të keni nevojë për ndihmë nga ana e personave të tjerë, në mënyrë që të zgjidhni detyrimet tuaja, pasi në të kundërt nuk do mund të përfundoni në kohë diçka të rëndësishme. Më shumë nga sa mendoni, disa çështje do të bëhen shumë të rënda për t’u përballuar në raport me të kaluarën, ndoshta sepse keni nevojë për të pushuar.

Demi

Duhet të koordinoni disa evente, pasi mund të mos jetë rasti për t’u hedhur në veprim, gjë për të cilën mund të pendoheni. Mos kini shumë pretendime në këtë moment as ndaj vetes dhe as ndaj të tjerëve. Do të shikoni se hap pas hapi, do të dini si të veproni pa u shqetësuar aspak.

Binjakët

Kjo e enjte parashikon zhvillime nga pikëpamja profesionale, pasi një koleg i juaj do të jetë shumë kërkues dhe nuk përjashtohen tensionet. Duke qenë se jeni të rrëmbyer, do të ishte mirë të mbani veten nën kontroll, para se të thoni diçka apo të veproni.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite nuk ka rëndësi se kush ka të drejtë apo gabim, pasi do të jeni gjithmonë ju që do të bëni një hap mbrapa. Por pavarësisht tërheqjes suaj, vështirë që tjetri të bëjë të njëjtën gjë. Bëjini sytë katër!

Luani

Kjo ditë do të vijë duke u tensionuar nga momenti në moment, por mos prisni gjë tjetër, duke qenë se e keni lënë veten disi pas dore. Duhet të keni vullnet të fortë, për të ndryshuar rrjedhën e gjërave.

Virgjëresha

Qetësia në këtë moment duket si mirazh në jetën tuaj, por pavarësisht kësaj nuk arrini të jeni të shqetësuar për një gjë në veçanti, por jeni të përhumbur në tym. Ndoshta puna, ose familja ju mbajnë në tension të vazhdueshëm dhe për këtë arsye e ndjeni veten nën presion. Njëlloj sikur nga një moment në tjetrin diçka do të ndodh, por nuk është kështu.

Peshorja

Duke pasur parasysh supe ndjeshmërinë tuaj gjatë kësaj dite, këshillohet që të tërhiqeni. Delegojini përgjegjësitë tuaja dhe mos u sforconi më kot, bëni vetëm atë që cilësoni si shumë të rëndësishme nga pikëpamja profesionale, ndërsa gjërat e tjera lërini deri sa të përmirësohet humori juaj.

Akrepi

Gjatë kësaj dite mund të krijoni afërsi me një person, i cili ju intereson shumë dhe që mund t’iu mësojë diçka. Kjo pasi do ju mundësojë njohje të reja, pikërisht në fushën në të cilën keni interes, për të realizuar një synim tuajin.

Shigjetari

Kjo e enjte do ju gjejë të vendosur, kur do të vini në zbatim një plan që keni menduar prej kohësh. Ndonëse të gjithë ju këshillojnë që të prisni një periudhë më të mirë, do këmbëngulni në të tuajën, pavarësisht nëse e keni mirë apo gabim.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite do të jeni të mbushur me lumturi, por kjo do të jetë më shumë se një lumturi materiale. Do jetë e merituar për shkak të zgjedhjeve që keni bërë në sferën profesionale, e cila gjatë kësaj të enjte do të rezultojë mjaft e suksesshme. Dikush do ju ketë zili pozitivisht, për shkak se keni pasur kurajën që të tjerët, nuk do e kenë kurrë.

Ujori

Nëse gjatë ditës së sotme do të keni nevojë për relaks, mundohuni të krijoni kushtet, pa u stresuar shumë. Nëse kjo ka qenë një periudhë e mbushur me angazhime, e keni merituar, kështu që nuk ka arsye të vazhdoni me ritme të shfrenuara. Shëndeti, mund t’iu japë ndonjë shqetësim.

Peshqit

Gjatë kësaj dite mund të vlerësoni një person vetëm prej pamjes së tij ose për shkak të një diskutimi që do të dëgjoni. Kjo nuk është gjëja tipike e dikujt që nuk dëshiron t’i gjykojë të tjerët dhe që vetë nuk do të gjykohet. Do të nxirrni përfundime të gabuara, duke bërë që të largoni një njeri që e vlerësoni shumë… ndaj kujdes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME