Categories Lajme

Horoskopi i datës 24 prill 2024 nga Christine Haas

Dashi

Kjo do jetë ditë kryesisht e favorshme. Nëse jeni në një lidhje do flisni për disa tema delikate me partnerin tuaj. Ai do iu kuptojë dhe do iu mbështesë në gjithçka. Edhe nëse keni pasur probleme do mund të vendosni paqen. Nëse jeni beqarë do keni takime shumë të veçanta me persona që ia vlen të krijoni një lidhje. Në punë shpesh do ju mungojë besimi tek vetja, por në fund, me pak mundim do arrini rezultatet e shumëpritura. Mbështetja e të afërmve do jetë e vyer. Fati do iu buzëqeshë në planin financiar dhe gjendja do përmirësohet ndjeshëm.

Demi

Sot nuk do jeni shumë të sinqertë me ata që ju rrethojnë dhe kjo do ju krijojë probleme të njëpasnjëshme. Nëse keni një lidhje dëgjojini me kujdes ato që do ju thotë partneri dhe mos e gënjeni për gjëra të rëndësishme. Mbajini edhe premtimet që keni bërë nëse nuk doni debate. Nëse jeni beqarë falë Venusit do lidhni kontakte të reja dhe dikush do ju pëlqejë jashtëzakonisht. Në punë nuk do ju pëlqejë shumë puna në grup, por ja që vetëm ashtu mund të arrini sa më parë rezultatet e planifikuara. Me shpenzimet do jeni të pamatur dhe gjithë kohës do shpenzoni pa bërë llogari.

Binjakët

Sot bëni atë që do mendoni më të logjikshme dhe mos e ktheni kokën pas. Nëse jeni në një lidhje dita do jetë premtuese. Shfrytëzojeni çdo moment kur të jeni pranë atij që dashuroni. Nëse jeni beqarë do ndesheni me dikë interesant në dukje, por pa e njohur mirë nuk duhet të hidhni hapa serioze. Në punë, projektet e reja do duken goxha të ndërlikuara dhe nuk do dini çfarë të bëni. Falë shpjegimit të disa kolegëve besnikë do arrini të zgjidhni çdo gjë. Në planin financiar do keni vështirësi, por duke vënë në pune logjikën do arrini të ndalni problemet e mëtejshme.

Gaforrja

Sot do jeni me humor shumë të mirë dhe askush e asgjë nuk do ju pengojë të bëni ato që dëshironi. Nëse keni një lidhje mund t’i dërgoni mesazhe të koduara, por mjaft seksuale atij që keni në krah. Pasioni në disa momente do jetë i papërmbajtshëm. Edhe për ju beqarët do favorizohen takimet interesante kështu që duhet të përfitoni sa më shumë nëse doni të ndryshoni statusin. Në punë të gjitha përpjekjet e bëra do kompensohen. Mund t’iu ofrohet një pozicion i ri më i favorshëm dhe një shpërblim i majmë me të cilin do zgjidhni problemet financiare.

Luani

Sot me shumë mundësi do dilni nga monotonia dhe do filloni ta programoni më ndryshe jetën. Nëse jeni në një lidhje sqarojini fillimisht disa keqkuptime që keni pasur që të mund të dashuroheni të qetë. Po patët besim te plotë tek njëri-tjetri do mund ta çoni marrëdhënien edhe më tej. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të ndryshuar statusin tuaj kështu që do preferoni t’i refuzoni disa ftesa që do ju bëhen. Sipas Dritare.net, në punë gjërat do fillojnë të normalizohen goxha. Do jeni shumë më aktivë dhe do tentoni edhe gjëra që dikur i mendonit si të pamundura. Me financat nuk do keni vështirësi, megjithatë pak vigjilencë nuk do ju bënte keq.

Virgjëresha

Sot do jeni shumë të vendosur të mbroni territorin tuaj dhe për këtë gjë mund të bëni edhe sakrifica. Për ju të dashuruarit era do fryjë në favorin tuaj. Do dini mirë si ta organizoni ditën dhe do kaloni momente fantastike pranë të dashurit të zemrës. Ju beqarët nuk duhet gjithmonë të krahasoni një person që do iu joshe me partnerët e shoqeve tuaja sepse as ju nuk jeni si ato. Afrohuni me personin që do ju tërheqë më shumë me shikim të parë. Në punë do jeni më të vëmendshëm dhe nuk do ju dalë asnjë e papritur e pakëndshme. Paratë do mbeten të mira falë këshillave të vyera të familjarëve.

Peshorja

Sot nuk do jeni aspak ne humor dhe nuk do i duroni dot ata që do ju kundërshtojë ose që do mburren pa të drejtë. Ju të dashuruarit do flisni shumë hapur me partnerin për çdo gjë. Kjo do ju ndihmojë të sqaroheni për gjithçka dhe t’i kuptoni më mirë ndjenjat e njëri-tjetrit. Nëse lidhja juaj është vërtet e fortë nga kjo ditë do nxiten edhe marrje vendimesh të mëdha. Ju beqarët nuk do bindeni nga askush që do ju vërtitet sot dhe do preferoni më mirë të qëndroni vetëm. Në punë do keni kundërshtime të shumta për projektet që po realizoni. Mos e lëshoni veten, por tregojuni atyre personave që gabohen. Në planin financiar do keni reflekse shumë të mira dhe do dini ta menaxhoni situatën në të mirën tuaj.

Akrepi

Nëse doni që gjërat t’iu shkojnë mirë sot, mundohuni të mos kërkoni të kontrollon gjithçka dhe të ngulmoni të dalë e juaja. Dielli do jetë shumë i favorshëm për jetën sentimentale të ju çifteve. Ai do e mbrojë atë dhe do shtojë komunikimin. Saturni nga ana tjetër do favorizojë dashuriçkat e beqarëve. Do njiheni me një person interesant me të cilin mund të krijoni një lidhje shumë të bukur. Në punë duhet të jeni më të vëmendshëm dhe striktë. Merrni guximin të provoni gjëra të reja dhe nuk do dilni të humbur. Kujdes me financat. Hëna do iu nxitë të shpenzoni pa kufij dhe ky mund të jetë fillimi i rrënimit tuaj.

Shigjetari

Ditë negative do jetë kjo e sotmja. Keqkuptimet do jenë të shumta në çdo fushë. Nën ndikimin jo shumë të mirë të Plutonit, jeta juaj në çift do hyjë në një periudhe tensioni. Bëni çmos ta rregulloni sa më shpejt situatën duke dialoguar sa më qetë. Mos i lini keqkuptimet t’ua prishin atë që keni ndërtuar deri tani. Ju beqarët do keni një takim mjaft të veçante dhe duhet të përfitoni sa më shumë. Në punë do jeni shumë kureshtarë dhe do provoni edhe fusha të tjera që më parë nuk keni tentuar asnjëherë. Financat do të përmirësohen ndjeshëm. Sot do blini të gjitha ato që keni menduar prej kohesh.

Bricjapi

Sot do jeni shumë të përkushtuar për të realizuar sa më mirë disa projekte profesionale dhe mund të lini disi pas dorë fushat e tjera, Nëse keni një lidhje mjafton që t’ia shpjegoni situatën partnerit dhe ai me siguri do dijë të jetë i kuptueshëm. Po e shpërfillët me arsyen se nuk ka çfarë i duhet, do bëni gabimin më të madh. Ju beqarët do keni shumë dëshirë të takoni dashurinë e madhe, por nuk do keni kohë ta kërkoni. Në punë do ndodhin ndryshime shumë të rëndësishme dhe kjo falë përpjekjeve dhe mençurisë që do tregoni. Financat edhe sot do mbahen goxha mirë.

Ujori

Sot do ndiheni të pasigurt dhe të shqetësuar për gjithçka. Bëni të pamundurën për të menduar disi më pozitivisht dhe keni për ta parë që më mirë do ju ecin gjërat. Nëse keni një lidhje sot do gjeni ngrohtësinë e ëndërruar në krahët e partnerit dhe do e kuptoni se sa shumë e doni dhe ju do. Ju beqarët ende nuk do arrini të gjeni personin që do ju përshtatet në çdo pikë dhe do keni frikë të tentoni të hidhni hapa. Në punë do hezitoni të hidhni hapa sepse nuk d jeni shumë të bindur. Dëgjojini me kujdes sugjerimet e kolegëve ë vjetër. Financat nuk do kenë ndryshim nga një ditë më parë.

Peshqit

Mërkuri do e bëjë edhe më dinamike ditën e sotme. Do keni edhe më shumë dëshirë për të jetuar. Nëse keni një lidhje keni për të pasur plot momente pasiononte dhe emocionuese. Zemra do ngrihet peshë dhe do ndiheni më mirë se kurrë më parë. Nëse ende jeni beqarë do realizoni takime vetëm për vetëm me disa persona që dikur i keni pasur shokë klase. Ja që ndonjëherë jetës nuk i dihet. Në punë nuk do e keni asgjë të lehtë sot, por nuk do ndaleni derisa të arrini të përfundoni çdo detyrë të dhënë. Për të mbajtur buxhetin të qëndrueshëm duhet patjetër të ulni shpenzimet

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME