Categories Lajme

Humbën orientimin/ Ishin bllokuar në një zonë malore në Krujë, policia shpëton 3 turistë izraelitë. Emrat

Policia e Krujës i ka ardhur në ndihmë 3 turistëve izraelitë që kishin humbur orientimin në pyllin e fshatit Brret, ndërsa kanë mundësuar edhe tërheqjen e automjetit të turistëve, pasi kishte pësuar defekt në zonën malore.

Pas telefonatës në sallën operative të Komisariatit të Policisë Krujë, nga një turist izraelit, i cili ka kërkuar ndihmën e Policisë, sepse kishte humbur orientimin në pyll, si pasojë e defektit të automjetit me të cilin udhëtonte bashkë me 2 shtetas të tjerë, shërbimet e Policisë kanë nisur menjëherë kërkimet për të lokalizuar 3 turistët.

Pas disa orësh kërkime, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar në pyllin e fshatit Brret, 3 shtetasit izraelitë Sh. H., 38 vjeç, M. Y., 30 vjeç dhe M. H., 38 vjeç, të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë tërhequr automjetin e këtyre shtetasve, që kishte pësuar defekt, dhe i kanë shoqëruar të tre ata, deri në qytetin e Krujës.

3 turistët kanë falënderuar punonjësit e Policisë që iu erdhën në ndihmë menjëherë pas telefonatës dhe për lëvizjen e automjetit të tyre nga vendi ku kishte pësuar defekt

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Diel, 14 Prill 2024

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe janë ne një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO/ U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë! Vajza 9 muajshe në luftë për jetën

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Të ndalet duhanpirja te të miturit”/ Dy deputetët Gjonaj dhe Braçe propozojnë dënime në kodin e ri penal

Të dënohen ata që ju shesin dhe ofrojnë falas duhan dhe cigare elektronike fëmijëve nën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përfshihet nga flakët automjeti në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë, shkak dyshohet…

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë. Rreth orës 20:15 dyshohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes miqësore/ Momenti kur ish-futbollisti rrëzohet në tokë, lojtarët vrapojnë ….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Sarandë ku ish-futbollisti Fredi Mërkuri…

LEXO ME SHUME