Categories Lajme

“Ilaçet më shkaktuan probleme shëndetësore”, 37-vjeçarja tenton të djegë farmacinë në Tiranë

Një 37 vjeçare është vënë në prangat e policisë së Tiranës pasi akuzohet se ka tentuar që të djegë një farmaci.

Në kuadër të operacionit të koduar “ Pretend”, është bërë i mundur ndalimi i shtetases M.K. 37 vjeç e cila tentoi që të djegë një farmaci në rrugën “Luigj Gurakuqi”, me pretendimin se ilaçet që kishte blerë në këtë farmaci i kishin shkaktuar probleme shëndetësore.

Ndërkaq në cilësinë  e proves materiale sekuestrohen një bidon me lëndë djegëse që u gjet në derën e farmacisë dhe një aparat celular.

“Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 1, operacioni policor i koduar “Pretend”.   

Tentoi të digjte një farmaci, identifikohet dhe vihet në pranga 37-vjeçarja.    

Sekuestrohen një bidon me lëndë djegëse që u gjet në derën e farmacisë dhe një aparat celular. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, pas njoftimit se ishte tentuar të digjej me lëndë djegëse, një farmaci në rrugën “Luigj Gurakuqi”, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Pretend”, për zbardhjen e kësaj ngjarjeje. 

Si rezultat i këtij operacioni u identifikua dhe u ndalua shtetasja:

M.K., 37 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nag veprimet hetimore dyshohet se kjo shtetase ka tentuar të djegë një farmaci, në rrugën “Luigj Gurakuqi”, duke i hedhur lëndë djegëse, me pretendimin se ilaçet që kishte blerë në këtë farmaci i kishin shkaktuar probleme shëndetësore.    

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një bidon me lëndë djegëse dhe një aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpejtësia dhe lagështia në rrugë shkakton aksidentin, makina përplaset me furgonin në Pogradec

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi të Gurit të Kuq.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja për t’u ekstraduar në Itali

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Emri/ Përplasen kamionat, vdes në aksident i riu shqiptar në Itali!

25-vjeçari shqiptar, Haris Shala ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti rrugor…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

E dhimbshme, vdes në moshën 27-vjeçare Antigona Emini-Jashari nga Gjilani

Ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare, e reja nga Gjilani, e cila thuhet se…

LEXO ME SHUME