Categories Sport

Incidenti i turpshëm ndaj tifozëve, Cristiano Ronaldo rrezikon burgun në Arabi

Incidenti i turpshëm ndaj tifozëve të Al Hilal në ndeshjen e fundit mund t’i kushtojë shumë futbollistit portugez Cristiano Ronaldo në Arabinë Saudite.

Një avokat i njohur është indinjuar nga veprimi i yllit të Al Nassr, i cili ka prekur organet gjenitale, teksa tifozët kundërshtarë thërrisnin emrin e Lionnel Messit.

Nouf bin Ahmed që punon me Komisionin e Kombeve të Bashkuara për Ligjin e Tregtisë Ndërkombëtare ka depozituar një ankesë në Ministrinë Publikë dhe kërkon arrestimin e CR7.

“Unë nuk e ndjek sportin. Edhe nëse turma provokoi Ronaldon, ai nuk dinte si të reagonte. Sjellja e Cristianos është një krim. Një akt i pahijshëm publik, i cili është një nga krimet që lejon arrestimin dhe dëbimin nëse kryhet nga një i huaj”, shkruan avokati.

Ronaldo u shfaq i indinjuar pas ndeshjes së ekipit të tij me Al Hilal, të cilën e humbën me rezultatin 2-0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME