Categories Teknologji

Instagram do bëhet me pagesë

Abonimet me pagesë do të vijnë me qasje në përmbajtje dhe veçori ekskluzive, si “Live” dhe “Badges” vetëm për abonentët. Përdoruesit e Instagramit fillimisht në SHBA së shpejti do të jenë në gjendje të abonohen te një numër i vogël krijuesish dhe influencuesish për të patur akses në përmbajtje dhe veçori ekskluzive.

Në një postim, Instagram njofton se do të nisë një testim abonimesh, teksa më shumë krijues do të shtohen në javët e ardhshme, raporton The Verge.

Të abonuarit do të paguajnë një tarifë mujore për të pasur akses në përmbajtje vetëm nga krijuesit që ata ndjekin. Abonentët do të pajisen gjithashtu me një ”Badge” ngjyrë vjollce në username-in e tyre në IG, që do të sinjalizojë statusin e tyre tek krijuesi i kontentit.

Nivelet e çmimeve do të variojnë nga 0,99 dollarë deri në në 99,99 dollarë në muaj dhe krijuesit mund të zgjedhin vlerën e çmimit për abonimet e tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME