Categories Lajme

Investigimi / Kushëriri u grabiti pronën në Dhërmi, drejtësia favorizon hajdutët

Ilia dhe Marko Koka denoncuan në Stop se si kushëriri i tyre, Elidon Gjikoka, i cili u kishte marrë me qira pronën dhe disa objekte turistike buzë detit në Dhërmi, u grabiti pronën me dokumente të falsifikuar dhe me ryshfet.

E gjithë procedura kryesisht u bë në Vlorë dhe konfirmimi përfundimtar u mor nga Tirana. Disa ditë pasi “Stop” transmetoi këtë rast, njëri nga vëllezërit Koka, Markoja, ndërroi jetë.

Në Prokurorinë e Tiranës u regjistrua procedimi penal për Elidon Gjikokën i cili u shpall në kërkim ndërkombëtar dhe sipas informacioneve, ndodhet në Angli me familjen e tij.

Për këtë çështje po heton paralelisht edhe prokuroria e Vlorës. Prokurori Ervin Karanxha konfirmoi, se shumë shpejt do shohim dhe rezultate konkrete mbi të gjithë personat, që janë përfshirë në tjetërsimin e pronës.

Në seancën paraprake gjyqtari Enkel Peza ka hequr përgjegjësitë penale për të gjithë ata, që çuan dy prokuroritë. Prokurori i Vlorës, Albert Kuliqi, duket qartë që favorizon të akuzuarit, që vetë ai ka dërguar në gjykatë si të pandehur, duke mos e apeluar vendimin e gjyqtarit Peza. Tv Klan

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emrat/ Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, arrestohen 2 persona në Librazhd

Policia në Librazhd ka ndaluar dy persona, që dyshohet se kanë vjedhur kamerat e sigurisë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sarandë/ U kap me doza cannabisi dhe një mjet prerës (thikë), në automjet, vihet në pranga 46-vjeçari

Sarandë/Goditje të njëpasnjëshme në kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2”, kundër veprimtarisë kriminale të shitjes në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante kanabis në makinë për ta shitur, në pranga 32-vjeçari në Shkodër. Sekuestrohen edhe 115 fara lëndë narkotike

Një 32-vjeçar është vënë në pranga në Shkodër, pasi iu gjet në makinë lëndë narkotike…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati mbrëmjen e djeshme në Marbella të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

DETAJE/ Si doli pronar tokash në Spitallë qytetari 7 vjet pasi kishte ndërruar jetë! Skema e përdorur për tjetërsimin e pronës

Qindra mijëra metra tokë rezultuan të tjetërsuara në zonën e Spitallës në Durrës. Tjetërsimi sipas…

LEXO ME SHUME