Categories Lajme

Itali/ Kapet i riu shqiptar dhe partnerja e tij me mijëra euro lëndë narkotike

Një shqiptar 30-vjeçar përfundoi në pranga e karabinierëve në Gualdo Cattaneo pasi u kap me kokainë.

Policia ndaloi një makinë të drejtuar nga shqiptari me iniciale G. R., me banim në Foligno, i cili u gjet në posedim të 16 gram kokainë. Pas kësaj, policia zhvilloi një kontroll në shtëpinë e tij, ku ndodhej partnerja 30-vjeçare italiane me iniciale A. F.

Atje janë gjetur edhe 235 gram kokainë, e ndarë në doza dhe e gatshme për t’u vendosur në treg. Gjithashtu, janë gjetur materiale për prerjen e kokainës, dy peshore elektronike si dhe 200 euro.

Policia ka konstatuar se sasia e kokainës së sekuestruar është e mjaftueshme për të prodhuar rreth 950 doza, të cilat nëse do të shiteshin në treg do t’i kishin sjellë shqiptarit 75.000 euro.

Prokuroria Publike e Spoletos, e cila koordinoi hetimet, urdhëroi arrestimin shtëpiak për shqiptarin, përgjegjës për posedimin e drogës, ndërsa edhe gruaja akuzohej për të njëjtën vepër penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pamje/ Tritol në banesën e Ilir Kociljas, reagon edhe Policia e Durrësit

Një shpërthim i eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Ngjarja mësohet se ka…

LEXO ME SHUME