Categories Lajme

Prishtinasit djegin produktet serbe në shesh

Disa banorë të Prishtinës kanë djegur disa produkte serbe në mbrëmjen e së enjtes, në sheshin “Skënderbeu”.

Këtë gjë ata e kanë bërë pas taksës prej 100% që Qeveria e Kosovës ka vënë ndaj produkteve serbe, dhe pas një apeli për t’i bojkotuar produktet serbe.

Zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, për të shuar flakët e shkaktuara – ndonëse të vogla.

Të pranishëm kanë qenë edhe oficerë të Policisë së Kosovës, të cilët kanë arrestuar disa persona.

Në mesin e të shoqëruarve në Polici janë Albert Kastrati, kryetar i grupit të tifozëve “Plisat”, si dhe Kushtrim Ramadani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME