Categories Lajme

Itali/ Shqiptari rrëzohet në kantierin e ndërtimit dhe vdes në vend

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali ku ka humbur jetën një shqiptar. Mësohet se 58-vjeçari shqiptar ka humbur jetën tragjikisht pasi është rrëzuar në një kantier ndërtimi.

Ngjarja është regjistruar pasdites të së enjtes, 11 Prill në via Deledda alla Besurica. Dyshohet se shkak i kësaj ngjarje ka qenë një shembje ose fundosje që ka ndodhur në një zonë ku po zhvillohej një gërmim ndërtimi.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse së bashku me mjetet e tjera të ndihmës së parë (ambulanca dhe ambulanca). Për të mbërritur tek punëtori, që kishte rënë në një thellësi të gërmimit, ishte e nevojshme ndërhyrja e zjarrfikësve

Dinamika e saktë e aksidentit nuk është ende e qartë për momentin ndërsa karabinierët e Piacenzas të cilët kanë ndërhyrë në vendngjarje së bashku me Mjekësinë e Punës ASL kanë nisur hetimet. Burri besohet se ka vdekur nga rënia e disa paneleve mbajtëse, që po vendoste. Vendi i ndërtimit është rrethuar nga shiritat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohen se kërkonin para nga biznesmenët duke u hequr si zyrtarë vendorë, arrestohen 2 persona/ Si funksiononte skema përmes “Signal”

Dy persona u arrestuan dhe një i tretë u shpall në kërkim, ndërsa akuzohen se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parlamenti Europian letër Belerit në burgun e Fierit: Je zgjedhur nënkryetar Komisioni për Peticionet

Fredi Beleri është zgjedhur nënkryetar i dytë i Komisionit të Peticioneve të Parlamentit Evropian, gjatë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zjarret në Delvinë dhe Dropull i afrohen fshatrave, terreni malor vështirëson punën e zjarrfikësve

Zjarri që mbërriti tre ditë më parë nga Delvina në Dropull po zbret në lartësinë…

LEXO ME SHUME