Categories Kuzhina

Italiani: Kuzhina shqiptare jo shumë e njohur, por ka pjata të pabesueshme

Blogu italian, dedikuar gatimit, dhe që numëron 1.2 milion ndjekës në Facebook, “Casa Pappagallo”, promovon një prej gatimeve më të njohura në vendin tonë, tavën e dhehut.

Teksa publikon recetën e gatimit, blogeri italian tregon se si u njoh me këtë pjatë. Sipas tij, kuzhina shqiptare nuk është shumë e njohur por ka mjaft të pabesueshme që duhen zbuluar patjetër, raporton Ora News.

“Receta që do të propozojmë më poshtë vjen direkt nga Ballkani. Është një pjatë shumë e shijshme që ndërthur përbërës të ndryshëm me origjinë shtazore që gatuhen në një tigan prej balte. Në fakt, ky material lëshon një aromë të veçantë gjatë gatimit, gjë që e bën pjatën në fund shumë të shijshme.

Këtë recetë na e dha një mikesha jonë, Isma nga Tirana, që më shpjegoi hap pas hapi se si ta bëja sa më mirë. Kuzhina shqiptare nuk është shumë e njohur, por ka pjata të pabesueshme, të cilat duhet absolutisht të zbulohen“, thuhet ndër të tjera në blog.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME