Categories Lajme

Iu bë atentat me armë zjarri teksa po pinte kafe, ndërron jetë 44-vjeçari shqiptar në Bruksel (EMRI)

44-vjeçari shqiptar, i cili u qëllua me armë zjarri mbrëmjen e së dielës, 28 prill, në tarracën e një kafeneje në komunën Schaarbeek të Brukselit, ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra. Kështu bën të ditur prokuroria publike e Brukselit.

Augustin Kaza, ishte ulur në tarracën e një kafeneje, kur një burrë i maskuar e qëlloi katër herë.

Kaza mori një plumb në kokë dhe tre në gjoks.

Ai u dërgua në spital në gjendje të rëndë për jetën, por sot ka ndërruar jetë nga plagët e marra.

Policia ende nuk e ka identifikuar apo arrestuar autorin, ndërsa hetimet për ngjarjen vijojnë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Akuzohen se kërkonin para nga biznesmenët duke u hequr si zyrtarë vendorë, arrestohen 2 persona/ Si funksiononte skema përmes “Signal”

Dy persona u arrestuan dhe një i tretë u shpall në kërkim, ndërsa akuzohen se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parlamenti Europian letër Belerit në burgun e Fierit: Je zgjedhur nënkryetar Komisioni për Peticionet

Fredi Beleri është zgjedhur nënkryetar i dytë i Komisionit të Peticioneve të Parlamentit Evropian, gjatë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zjarret në Delvinë dhe Dropull i afrohen fshatrave, terreni malor vështirëson punën e zjarrfikësve

Zjarri që mbërriti tre ditë më parë nga Delvina në Dropull po zbret në lartësinë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Vlorë, shoferi 75-vjeçar përplas dy fëmijë në vijat e bardha

Dy fëmijë, 8 dhe 12 vjeç, janë aksidentuar sot në vijat e bardha në Lungomaren…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Durrës, humb jetën 32-vjeçari pas plagëve të marra , arrestohet shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bilalas të Durrësit, ku si pasojë ka…

LEXO ME SHUME