Categories Lajme

Kamerat e fshehta në dhomat e hotelit, babai shpërthen në lot: Fëmija im ishte lakuriq për orë të tëra

Zbardhen njëra pas tjetrës zbulimet për hotelin në Halkidiki , ku pronari 34-vjeçar dyshohet se ka vendosur kamera “të fshehura”, duke regjistruar në mënyrë të paligjshme momentet private të pushuesve.

Babai i një fëmije aktualisht 4-vjeçar flet për Mega-n dhe përshkruan atë që përjetoi në hotel verën e kaluar me familjen e tij, si dhe mendimet që i kaluan në mendje kur u zbulua çështja.

“Dhe jeta jonë personale, dhe veçanërisht fëmija ynë. Ne po ndërronim pelenën, ai ishte lakuriq për shumë orë në dhomë dhe nuk ishte aspak e këndshme të dije që dikush e ka filmuar këtë dhe mund ta përdorë kudo në internet”, thotë babai i fëmijës.

Në komodinën pranë shtratit të tyre. Një pajisje e zezë si kjo, e cila duket si një karikues celulari me një port USB, po regjistronte momentet e tyre private në dhomën ku po qëndronin në Afitos, Halkidiki.

” Ishte në një pikë ku mendoj, nuk e di se çfarë kamere ishte brenda, çfarë pozash mund të bënte, por mendoj se e kapi të gjithë dhomën nga ajo pikë,” shpjegon ai.

Në dhomat e hoteleve janë gjetur gjithsej 6 kamera të fshehta që regjistronin imazhe dhe zëra .

Ne kemi, si të gjithë ne, nga një celular dhe i kishim sjellë të dy karikuesit dhe i them gruas sime “oh, nuk kemi nevojë të kërkojmë as priza, sepse ajo e ka karikuesin gati në mur me dy porte usb, që të mund të lidhim, të vendosim tonat, kabllot dhe të karikojmë në të njëjtën kohë”. Më pas kuptova se aty ishte kamera… ”, përshkruan ai.

Siç na tregon babai i familjes, përshtypjet fillimisht kanë qenë të shkëlqyera, madje ai kishte uruar edhe hotelieren që tani po akuzohet.

“Ishte i standardit të hotelit me pesë yje. Kishte një kasafortë brenda, një aparat kafeje, kondicioner, një banjo të bukur. Ishte shumë mirë dhe pronari që takuam na dha disa karta zbritje për kafenenë në qendër të fshatit. Unë personalisht e përgëzova, sepse isha i kënaqur me punën që bëri dhe ishte me një çmim shumë të arsyeshëm për atë që ai ofroi ”.

Çifti që ka bërë denoncimin fillestar është larguar nga dhomat me qira dhe ka shkuar në një komisariat në Selanik me kamerën e fshehtë brenda dhomës.

Vajza madje punonte në një lokal në pronësi të pronarit, i cili thuhet se i kishte ofruar ta presë atë dhe të dashurin falas, për ta falënderuar për bashkëpunimin verën e kaluar.

Çështja u zbulua kur partneri i vajzës, i cili punon në elektronikë, pa pajisjen në fjalë në një prizë në dhomë dhe kuptoi se bëhej fjalë për një kamerë të fshehtë. Një pajisje e cila, siç i tha çifti policisë, ishte ndezur dhe regjistronte vazhdimisht imazhin dhe zërin e lëvizjeve të tyre

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME