Categories Lajme

Kapen 5 shqiptarë në Itali

Gjatë një aksioni të policisë italiane janë prangosur gjatë mengjesit të ditës së sotme 5 shqipatarë dhe një bashkëpunëtore e tyre italiane në trafikun e drogës.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia italiane ka ekzekutuar 6 urdhër arrestimi ndaj 5 shtetasve shqiptarë e 1 shtetasje italiane me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Operacioni i koduar “Brothers” ka shkatërruar aktivitetin kriminal të kësaj bande që kishte në zotërim trafikun e drogës, kryesisht kokainë, në territorin e komunës së Anagnit.

Baza operative ishte qendra historike e kësaj qyteze ku në muret antike të ndërtesave historike fshihnin dozat e kokainës që më pas u shitej klientëve.

Në urdhër arresti me burg janë vënë shqiptarët: Anton Feza, 34 vjeç, Leonard Kasaj, 36 vjeç, Mezin Cinaj, 36 vjeç dhe shtetasja italiane Marina Todora, 43 vjeç.

Ndërsa në urdhër arresti shtëpie janë vënë Agim Cepele, 43 vjeç e Përparim Tafa, 42 vjeç.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Kapet 27-vjeçari që kultivoi kanabis në pyll

Një 27-vjeçar me iniciale A.B. në fshatin Rehovë të Skraparit u arrestua për kultivim të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kallëzohet shefi i Komisariatit të Lezhës, Dyshohet se ngacmoi agjenten e krimeve

Kallëzohet për ngacmim seksual shefi i Komisariatit të Lezhës Agim Hoxha. Dyshohet se Hoxha ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Operacioni i SPAK, arrestohen në Itali dhe Spanjë dy të shumëkërkuar (EMRAT)

Në kuadër të megaoperacionit të SPAK janë vënë në pranga në Spanjë dhe Itali dy…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante peng dy fëmijët e mitur në banesë, lihet në burg Aleks Marku

Aleks Marku, 40-vjeçari i cili u arrestua pak ditë më parë pasi mbante peng fëmijët…

LEXO ME SHUME