Categories Lajme

Kapen rreth 60 kg lëndë narkotike shqiptare në Maqedoni

Autoritetet maqedonase, kanë arritur të kapin rreth 60 kilogramë lëndë narkotike, e cila po trafikohej nga Shqipëria në Maqedoni nga një grup shqiptarësh.

Sipas të dhënave të para mësohet se lënda e kapur është e llojit marijuanë, ndërsa është tentuar të futet në mënyrë të paligjshme në kufirin e gjelbër në mënyrë të paligjshme.

Siç raporton Alsat, mësohet se një pjesë e grupit është arrestuar, ndërkohë vijon ndjekja e personave të tjerë, të cilët mendohet se janë të përfshirë në këtë rast.

Po të njëjtat burime bëjnë me dije se operacioni po vijon ende nga Qendra e Policisë Kufitare në Perëndim, ndërsa nuk dihet akoma emrat e trafikantëve të arrestuar. Dyshimet e para flasin për një grup të mirëfilltë të trafikimit të lëndëve narkotike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME