Categories Lajme

Kapet me kokainë në shtëpi/ Qëlloi me karrige drejt policisë, arrestohet emigranti shqiptar në Itali

Një 23-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar në qytetin e Ternit në Itali. Ai u arrestua pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij, ai ka filluar të sulmojë karbainierët italianë duke u gjuajtur fillimisht me karrige e më pas me sende të tjera, pasi në shtëpi fshihte një sasi prej 51 gramë kokaine.

Të gjendur në këtë situatë policët përdorën pistoletën taser,  armë e përdorur për mbrojtje e cila elektrizoi dhe e mbajti të qetë 23-vjeçarin.

E gjithë ngjarja kishte nisur kur, karabinierët, gjatë një shërbimi të zakonshëm të kontrollit rrugor në Via Montegrappa, urdhëruan ndalimin e një makine Nissan Pixo të drejtuar nga një i ri shqiptar, i cili ishte pa leje drejtimi dhe dokumente të tjera identifikimi. Kjo ishte arsyeja se pse ata e shoqëruan të riun në shtëpi, ku u përballën edhe me sjelljen agresive të

Sipas mediave italiane 23-vjeçari me origjinë shqiptare u dërgua në paraburgim e ndaj tij është kërkuar masa e arrestit me burg për akuzat e trafikimit të drogës, dhunim dhe shfaqje rezistence ndaj zyrtarit publik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Diel, 14 Prill 2024

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe janë ne një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO/ U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë! Vajza 9 muajshe në luftë për jetën

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Të ndalet duhanpirja te të miturit”/ Dy deputetët Gjonaj dhe Braçe propozojnë dënime në kodin e ri penal

Të dënohen ata që ju shesin dhe ofrojnë falas duhan dhe cigare elektronike fëmijëve nën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përfshihet nga flakët automjeti në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë, shkak dyshohet…

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë. Rreth orës 20:15 dyshohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes miqësore/ Momenti kur ish-futbollisti rrëzohet në tokë, lojtarët vrapojnë ….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Sarandë ku ish-futbollisti Fredi Mërkuri…

LEXO ME SHUME