Categories Kuzhina

Kerri, erëza që sjell një mori përfitimesh shëndetësore

Është një pluhur që e gjejmë lehtë në dollape. Por, kerri shpesh neglizhohet në gatimet tona, megjithëse është e thjeshtë që të shtohet në supë, gatime të skuqura dhe mish, njofton Klan Kosova.

Në të vërtetë, përveç të qenit një erzë me shije të mirë, pluhur i freskët kerri sjell me vete një gamë të habitshme të përfitimeve shëndetësore.

Po çfarë është pluhui “curry”? Ajo njihet si një përzierje e erëzave nga kuzhina e Indisë Lindore. Ai mund të ndryshojë, por kryesisht është i përbërë nga shafrani, farat e koriandrit, farat e qimnonave, , piper i zi, fara fenugreek, gjethe kerri, fara mustarde, kanellë, kardamom, karafil dhe të tjera.

Më poshtë keni përfitimet shëndetësore që jep kjo erzë:

Redukton inflamacionin, Lufton kancerin, Luftoni sëmundjen e Alzheimer, Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të kockave, Ndihmon tretjen, Lufton bakteret, Mund të ulë presionin e gjakut – rrjedhimisht zvogëlon rrezikun e sëmundjes së zemrës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME