Categories Lajme

Komisioni i emergjecave në prefekturën e Vlorës,takim me drejtuesit e të gjitha bashkive të qarkut Vlorë

Situata e rreshjeve dhe problematikat qe mund te vijne nga permbytjet,komisioni i emergjecave ne prefekturen e Vlores,takim me drejtuesit e te gjitha bashkive te qarkut Vlore dhe institucionet ne Vlore. Qellimi mbetet evidentimi i situates aktuale dhe pritshmerite per situaten e permbytjeve ne Vlore,referuar dhe situates se nje viti me pare te refelektuar me problematike permbytjesh ne Novosele,Selenice,por edhe ne zona te tjera te qarkut.

Prefekti i qarkut Vlore, Flamur Mamaj ka evidentuar fillimisht situaten qe kaloi qarku i Vlores referuar situates nga zjarret gjate periudhes se veres,situate e cila ishte dukshem permiresuar krahasuar me nje vit me pare. Nderkohe takimi i sotem eshte cilesuar i imponuar edhe referuar situates ne pritje sa i perket rreshjeve apo situates se pritshme nga permbytje te mundhshme.

Jane disa zonat me problematike ,referuar situates se pritshme dhe rrezikuara nga permbytjet,ndersa qellimi mbetet evidentimi i problematikave dhe zgjidhja e tyre,per te minimizuar sadopak situiaten qe mund te krijohet ne vijim per shkak te rreshjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME