Categories Sport

Flamurtari/Dy javë kohë për të përgatitur ndeshjen me Partizanin

Dy javë kohë për të përgatitur ndeshjen me Partizanin, të mjaftueshme duke patur në konaideratë faktin se luhet edhe përball ekipit që kryeson renditjen.

Traineri i Flamurtarit Ilir Daja e ka cilësuar një ndeshje të rëndësishme ,por edhe të vështirë,duke patur parasysh faktin se luhet një sfidë mjaft delikate. Ashtu si kundërshtarit i duhet fitorja për objektivat e veta,ashtu edhe Flamurtarit i duhet fitorja për të shkuar sa më lartë në renditje.

Traineri Daja ka folur edhe për mungesat si Siljanovski dhe Alvesh,por do të jetë gati Kale,të cilin e ka cilësuar si një blerje të re dhe mjaft të rëndësishme në këtë periudh,ndërsa fakti që luhet të premten në orën 18 padyshim pritet të sjell edhe sa më shumë sportdashës në shkallët e stadiumit. Dhe pikërisht në këtë sfidë duhet që publiku të marri kënaqësi nga skuadra e vet.

Mesfushori driz Batha luan përballw të kaluarës së vet,ndërsa ka komentuar se në ndeshje të tilla nuk ka nevoj për motivim ekstra,gjithçka vjen natyrshëm në fushë. Luhet përball Partizanit dhe Batha kërkon tre pikët. Për çdo lojtar ndeshje ndaj ish skuadrave ku kanë luajtur kanë ndodhur përherë.

Në Vlorë janë duke u kryer  përgatitjet e fundit,me fushën që është tashmë në gjendje optimale,ndërsa takimi do të luhet ditën e premte në orën 18.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

U pezullua nga futbolli, reagon Pogba: Jam i zhgënjyer, do ta apeloj vendimin

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, ka publikuar një mesazh të gjatë në rrjetet e tij…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME