Categories Kuriozitete

Krishtlindjen e festojnë edhe ata

Krishtlindjen e festojnë edhe robotët. Mes dritave shumëngjyrëshe, kapuçëve të Babagjyshit dhe atmosferës festive, ata urojnë nga laboratorët e mbarë botës.

Komuniteti i tyre është populluar me robotë nga të gjitha llojet, nga fatorino, kuzhinierë, ndihmës shumë të mirë në paketimin e dhuratave, të cilët të gjithë bashkë nën ritmin e këngëve tipike të periudhës së festive të fundvitit, urojnë komunitetin e humanëve.

Të gjithë këto makineri inteligjente që shfaqen në këtë video, janë realizuar nga kompania gjermane FZI dhe nga kompania kanadeze Mecademic. Ata shfaqen gjatë procesit të punës teksa me duart e tyre me precision të lartë paketojnë në kutitë tipike festive dhe elegante çokollata e ëmbëlsira.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 30 Maj 2024

Dashi Sot është një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Shfrytëzojeni pasi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

ZBULIMI/ Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin e piramidave të Egjiptit

Shkencëtarët mendojnë se kanë zgjidhur misterin e mënyrës se si 31 piramida, përfshirë kompleksin e…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Diel 19 Maj 2024

Dashi Dite shume e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 15 Maj 2024

Dashi Këtë ditë duhet të mendoni që të ndryshoni garderobën tuaj: rrobat që nuk i…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 14 Maj 2024

Dashi Asgjë për t’u veçuar gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Merrini gjerat…

LEXO ME SHUME