Categories Sport

Krokodili kafshon për vdekje futbollistin, trajneri: Ishte një talent i madh, por…

Futbollisti 29-vjeçar Jesus Alberto Lopez Ortiz nga Kosta Rika, vdiq tragjikisht, pasi u sulmua nga një krokodil në një lumë. Pamjet tronditëse që qarkullojnë në internet tregojnë zvarranikun e madh që mbante trupin e futbollistit fatkeq, i cili ishte baba i dy fëmijëve të vegjël.

“I riu ishte duke bërë stërvitje fizike, kur vendosi të zhytej. Më pas u hodh nga një urë në lumin Kanias,”- thuhet në një përditësim lidhur me këtë çështje.

Deportivo Rio Cañas konfirmoi vdekjen e lojtarit në një deklaratë që lëshoi: “Me dhimbje të thellë njoftojmë vdekjen e lojtarit tonë Jesus Alberto López Ortiz. Pusho në paqe Chucho!

Sot është një ditë shumë e vështirë për të gjithë dhe ne do t’ju kujtojmë në shumë mënyra të jetës tënde sportive, si futbollist por edhe si baba. Do të jetosh gjithmonë në zemrat tona, Chutso. Fluturo lart.

”Forcat e sigurisë në zonë raportuan se “krokodili e fundosi dhe nuk dihet nëse është mbytur apo ka ngordhur nga presioni që kafsha i ka ushtruar ndaj djalit”. Përveç kësaj, Kryqi i Kuq pohoi se “kufoma u tërhoq zvarrë nga kafsha” dhe se për të rimarrë trupin duhej të vrisnin krokodilin me armë zjarri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME