Categories Lajme

Kryetari i bashkisë Dritan Leli ka qënë në Fshatin Nartë, dhe është takuar me peshkatarët

Kryetari i bashkisë Dritan Leli ka qënë në Fshatin Nartë, dhe është takuar me peshkatarët. Filipi është rritur mes peshkatarësh dhe ka parë se si thahen vezët e qefullit që prej gjyshit të tij. Në Nartë e njohin të gjithë sepse ngado shkon i ka duart plotë me një nga produktet më të pasura në jod, vitaminë D e omega-3 që ka peshku i shtator-tetorit. Vurtarga, siç e quan ai, putarga, siç e njeh shqipja a bottarga, siç e kemi njohur prej zhvillimit që u ka bërë Italia, vezët e thara ngalen produkti identifikues që nartiotët vazhdojnë ta ruajnë me fanatizëm, prandaj edhe duhet promovuar, një punë që bëhet jo pa mundim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5…

LEXO ME SHUME