Categories Lajme

Kryetari i Bashkisë në Vlorë z Dritan Leli, ka reaguar për fatkeqsin në Turqi. Sot, të prekurit nga tërmeti kanë nevojë për lutjet dhe mbështetjen shpirtërore të të gjithëve!

Kryetari i Bashkisë në Vlorë z Dritan Leli, ka reaguar për fatkeqsin në Turqi ku ka qindra njerëz të vdekur nga 2 tërmetet e ditës së sotme.
Fjalët funksionojnë pak në tragjedi si kjo e kësaj të hëne, kur kanë humbur jetën qindra njerëz e të tjerë janë ende nën rrënoja, por mendimet, ngado në botë, janë të gjitha për Turqinë dhe Sirinë.
Sot, të prekurit nga tërmeti kanë nevojë për lutjet dhe mbështetjen shpirtërore të të gjithëve! 🙏

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME