fbpx
Kulture

Stilistja me famë botërore frymëzohet nga Shqipëria

Stilistja me famë botërore, Vivienne Westwood, për koleksionin e saj të ri është frymëzuar nga rrënjët e folklorit shqiptar! Diçka të tillë ishte Armina Mevlani që e ndau në Instagram me ndjekësit e saj, teksa ndodhet në Paris për Javën e Modës. Westwood, shumë e famshme për dizajnet e saj me mesazhe, ka krijuar së fundmi veshje që ngjajnë shumë me folklorin e vjetër shqiptar. Siç edhe Armina na e tregon nëpër Instastory, edhe moodboard-i (kolazhi i imazheve, shkrimeve dhe ngjyrave që tregojnë pak a shumë nga është frymëzuar dizajni) ka detaje nga vendi ynë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button