Categories Lifestyle

Kur një burrë të dëshiron, çfarë bën? Gjithçka që duhet të dini

Ai duket se është zënë “në grep”, pastaj vjen një sinjal i kundërt dhe ju bini në dyshime: por kur një burrë ju dëshiron, çfarë bën? E vërteta është se ka shenja për t’u pikasur dhe situata që duhet të analizohen.

Po krijojmë një udhëzues të vogël që mbledh gjithçka që ju duhet të dini. Këshilla e parë? Jini të kujdesshme dhe të duruera: çdo gjest (ose jo gjest) ka një arsye, dhe kjo është ajo që duhet të mbani në mendje.

Dëshira apo rënia në dashuri, cili është ndryshimi?

Faza e dëshirës është një fazë shumë e rëndësishme e vardisjes dhe nuk është gjë tjetër veçse një prelud për të rënë në dashuri, nëse mund t’i luani mirë letrat tuaja. Gjëja e rëndësishme është që të mos digjni fazat dhe të mos stresoni personin që ju pëlqen.

Në disa raste dëshira mund të kthehet në diçka tjetër dhe për këtë arsye është mirë të mbani gjithnjë parasysh shenjat që ju bëjnë të kuptoni nëse ai vetëm dëshiron t’ju çojë në shtrat.

A jeni të bindura se nuk është kjo dhe se dëshira e tij shkon përtej? E pra, le të vazhdojmë dhe të zbulojmë se si sillet një njeri që nuk dëshiron vetëm të bëjë gjimnastikë në dyshek.

Kur një mashkull ju dëshiron: sinjalet

Ndryshe nga gratë, burrat shpesh nuk flasin për ndjenjat e tyre. Pavarësisht nga kjo ka shenja për të kuptuar nëse një mashkull ju dëshiron dhe në shumicën e rasteve ato janë të pagabueshme.

Së pari, mbani në mend se burrat nuk janë shumë të mësuar për të dërguar mesazhe ose telefonata të gjata, nëse ai e bën me ju, do të thotë se ka diçka më shumë se vetëm miqësia. Kjo është ehde më e vërtetë, në qoftë se përpiqet për të kuptuar se si jeni dhe për t’ju ngushëlluar, duke përdorur shumë nga koha e tij, në rastet kur ju keni pasur një ditë e keqe.

Pastaj, vini re figurat femërore që ka si pika referimi: Nëse ju beson ju gjëra të tijat, mund të thuhet se nëna dhe motra e tij janë njerëzit më të rëndësishme për të dhe se ju jeni në vendin e tretë. Gjë e keqe? Jo, aspak: në realitet kjo është mënyra e tij për t’ju vendosur në një rreth të njerëzve që ai do. Ka gjithmonë kohë për të shkuar në vend të parë!

Së fundi, vini re kur ai flet për të ardhmen: në qoftë se ju përfshin në planet e tij për të bërë diçka me ju, në qoftë se përdor fraza të tilla si “Unë do të të dhuroj …”, “ne do të shkojmë …” dhe “do të të çoj” ka shanse shumë të mira që ju dëshiron, dhe shumë madje.

Sjelljet e burrit të dashuruar

Siç kemi thënë, dëshira është një prelud për të rënë në dashuri. Kjo është arsyeja pse është mirë të vini re disa gjëra që burri i bën vetëm nëse ju do: t’ju dëgjojë, për shembull, edhe nëse jeni duke folur për një takim pune të mërzitshëm që ka zgjatur katër orë.

Ose sërish, një burrë në dashuri gjithmonë do t’ju tregojë se çfarë mendon, edhe nëse kjo do të thotë të debatoni. Nëse ai ka rënë në dashuri (ose po bie në dashuri), asnjëherë nuk duhet të jetë mospërfillës: prioritet i tij është të jetë i sinqertë me ty, dhe ky është një qëndrim që duhet të të bëjë të kuptosh sa kujdeset për ty.

Së fundi, kur një burrë ju dëshiron çfarë bën? E thjeshtë: tregohet i brishtë para jush. Ai do të përpiqet në çdo mënyrë që t’ju bëjë të kuptoni se ai ka frikë se mos largoheni dhe se jeni të rëndësishme, edhe nëse ende nuk jeni në një marrëdhënie të vërtetë.

Gjuha e trupit dhe kontakti fizik

Folëm për gjuhën e trupit të burri që ka rënë në dashuri. Njohja e kësaj lloj gjuhe është e rëndësishme sepse ka gjeste që thonë më shumë se një mijë fjalë.

Nëse vërtet dëshironi të kuptoni nëse ju dëshiron, mbani mend një gjë të rëndësishme: kërkimi i kontaktit fizik në çdo mënyrë është tashmë një provë e madhe: edhe lëvizja e thjeshtë mund t’ju bëjë të kuptoni sa ju do.

Së fundi, shikoni atë kur ecën: nëse është pranë jush, mund të vini bast që së shpejti do të shpallë qëllimet e tij për ju.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lifestyle

Si të jetoni më gjatë, ja çfarë është regjimi ushqimor nordik

Regjimi ushqimor Nordik është një mënyrë e të ushqyerit që fokusohet në produktet lokale të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Lifestyle

Mirëqenia, sa shpenzojnë shqiptarët në vit? Rreth 460 dollarë për frymë

Instituti i Mirëqenies Globale (Global Wellness Institute), i cili njihet si burimi kryesor për kërkime…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Harrojeni çajin me mjaltë, ka një tjetër zgjidhje për dhimbjen e fytit

Keni dhimbje fyti? Në vend që të merrni ibrikun dhe të përgatisni një çaj me…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Obeziteti në rritje edhe te fëmijët në Shqipëri

Pak ditë më parë, një studim i Lancet dhe OBSH tregoi se më shumë se…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Ja pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni

Kur blini rroba të reja, sigurohuni që fillimisht t’i lani ato mirë, sepse kimikatet e…

LEXO ME SHUME