Lajme

Arrestohet në Morinë 45-vjeçari, DETAJE

Një 45-vjeçar shqiptar i Kosovës është arrestuar ditën e sotme në pikën kufitare të Morinës, pasi ishte shpallur në kërkim prej dy javësh. Mësohet se Belul Kokollari nga Prizreni akuzohet për përd hunimin e nipit të tij 8-vjeçar. Ka qenë vetë fëmija i cili me ndihmën e të rriturve ka d enoncuar në polici, ndërsa kjo është konfirmuar edhe nga raporti i mjekësisë ligjore.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur një muaj më parë në shtëpinë e dajës në Prizren ku nipi 8-vjeçar kishte shkuar për disa ditë pushime. Pas ar restimit ai është dërguar në b urgun e Beratit pasi gjykata e Beratit i ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg. Fëmija 8-vjeçar jeton në Berat me babanë dhe nënën e tij, e cila është martuar prej 10 vitesh në këtë qytet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: