Lajme

Bllokimi i rrugës, tre ekstremistë grekë janë ndaluar nga policia në Kakavijë?

Pas bllokimit të rrugës Gjirokastër-Kakavijë pranë fshatit Bularat nga ana shtetasve grekë të ardhur në Shqipëri për varrimin e Kacifasit, mësohet se Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona të dyshuar si organizatorët e ngjarjes.

Mes të arrestuarve është edhe ekstremisti i njohur grek, Babis Karathanos dhe Anestis Kacis.

Agjentët antiterror të pranishëm në terren kanë identifikuar edhe persona të tjerë që bllokuan rrugën. Sidoqoftë deri më tani s’ka një komunikim zyrtar nga Policia e Shtetit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close