Lajme

Durrës, 1 mln lekë gjobë për muzikë 27-vjeçarit

Një pronar lokali në Durrës është gjobitur nga policia me 1.000.000 lekë pasi në subjektin në pronësi të tij është konstatuar aktivitet me muzikë pas orarit të lejuar. Gjithashtu G. T., 27 vjeç, është vënë në h etim nga policia për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

Ndërkohë gjatë ditës së djeshme është arrestuar nga policia P. A., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Gjatë kontrollit të kryer nga punonjësit e OSHEE-së, në banesës e tij u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: