Lajme

Ëmbëlsirë me fytyrën e Angela Merkel

Angela Merkel, zonja e hekurt, pas 16 vitesh në krye të Gjermanisë do largohet nga detyra. Por, gjermanët e duan dhe ky vendim i saj i ka prekur, duke e përcjellë atë me vepra të bukura dhe emocionuese.Një kompani ushqimore ka krijuar ëmbëlsirën me fytyrën e kancelares. Reuters ka marrë intervistën e menaxherit të Odenëaelder Marzipan në Bavari.

Thomas Zuber tha: “Ëmbëlsira është një suvenir për tifozët, ose jo-tifozët e Angela Merkel, në nder të përfundimit të detyrës së saj. Ne shpresojmë që një person tjetër do ta vendosë atë diku në shtëpi. Kemi bërë që punimi të zgjasë për dy vite.” Një ditë më parë, Angela Merkel bëri vizitën e lamtumirës në Shqipëri. Në Gjermani po garojnë për kancelarin e rid he zgjedhjet do mbahen më 26 shtator, mes kandidatit socialdemokrat Olaf Scholz kundër rivalit konservator Armin Laschet dhe Annalena Baerbock te të Gjelbrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: