Lajme

Gjirokastër, shënohet viktima e parë, dyshohet se u asfiksua

Zjarret që kanë pushtuar vendin kanë shënuar edhe viktimën e parë.Sipas ABC, për shkak të flakëve të zjarrit një person është asfiksuar dhe ka humbur jetën.Ngjarja ka ndodhur në fshatin “Asim Zenel” në Gjirokastër. Ndërkohë vetëm pak më parë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me riaktivizimin e vatrave të zjarrit në Lunxhëri ku bënte thirrje banorëve që të jenë bashkëpunues në rast evakuimi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: