Categories Lajme

Elbasan/ Pensionistët: Punojmë punë të ndryshme për të siguruar të ardhurat

Të shumtë janë ata pensionistë në qytetin e Elbasanit që nuk kanë hequr dorë nga puna tyre, për shkak se pensionet janë shum të ulta. Mungesa e të ardhurave I ka detyruar këta pensionistë që të enden në rrugët e Elbasanit si shitës ambulantë. Ata shprehen se pensionet që marin nuk ju mjaftoj për të siguruar as gjysmës e shpenzimeve të shportës, për të mos I vënë në vështërsi fëmijët e tyre të cilët janë në emigrim detyrohen të dalin në rrugët e Elbasanit duke shitur produkte të ndryshme. Të shumtë janë ata pensionistë në Elbasan që detyrohen të punojnë në punë të ndryshme për të siguruar të ardhurat mujore, nga ana tjetër qyteti po braktiset nga shum të rinjë, të cilët preferojnë të jetojnë në kryeqytet, apo të emigrojnë jashtë shqiprisë duke sjellur kështu një plakje të qytetit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME