Lajme

Lumë eurosh të padeklaruara, 30-vjeçari kapet në Kapshticë me mbi 15 mijë euro në valixhe

Policia kufitare në Kapshticë, në bashkëpunim me FRONTEX-in dhe autoritetet doganore bëjnë me dije se kanë ndaluar një 30 vjeçar shqiptar në dalje të Shqipërisë pasi po transportonte një sasi të konsiderueshme eurosh të padeklaruara.

Gjatë kontrolleve të imtësishme në valixhet e shtetasit L. S., 30 vjeç u gjetën dhe 15 580 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar në kufi, siç e përcakton ligji.

Shuma e eurove u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Veprimet e mëtejshme procedurale u kryen nga strukturat hetimore të DVP Korçë, të cilat referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për 30-vjeçarin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close